גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-22:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 9:00-21:00
http://www.ligdol.co.il/NewChannels/Default.aspx
הצגות

תיאטרון הקאמרי - אויב הציבור

סופר פרייס

סופר פרייס לכל הגולשי האתר החל מ-86 ש"ח כולל דמי טיפול, גם לגימלאים.
למידע בלבד: בתיאטרון מחיר רגיל 220 ש"ח, מחיר לגימלאים 110 ש"ח (50% לפי החוק).

ההנחות בתוקף לעת הרכישה. מארגן האירוע רשאי להפסיק את המבצע בכל עת. (חוץ מהנחות בסמל )

ההנחות לא תקפות לכרטיסים במחיר סופר פרייס (חוץ מהנחות בסמל )

עיר תאריך מיקום ההצגה
תל אביב-יפו תיאטרון הקאמרי תל אביב - החדש 3 28 כרטיסים
86 תל אביב-יפו
רכישת כרטיסים תיאטרון הקאמרי - אויב הציבור, תל אביב-יפו, תיאטרון הקאמרי תל אביב - החדש 3 רכישת כרטיסים שעה וחצי
תיאטרון הקאמרי תל אביב - החדש 3 תל אביב-יפו אזלו הכרטיסים תיאטרון הקאמרי - אויב הציבור, תל אביב-יפו, תיאטרון הקאמרי תל אביב - החדש 3 רכישת כרטיסים שעה וחצי
קרדיט לתמונה: ז׳ראר אלון
תיאטרון הקאמרי - אויב הציבור

משך: שעה וחצי

מפיק: תיאטרון הקאמרי - רשימת הופעות

ד"ר תומאס שטוקמן הוא רופא האחראי על התברואה במרחצאות שנפתחו זה עתה בעירו הקטנה. הוא מגלה שהמים במרחצאות מזוהמים וגורמים לתחלואה בקרב הטובלים בהם. כראוי, הוא מדווח על כך לאחיו, ראש העיר, אבל מגלה שלא אחיו ולא מי מקובעי המדיניות בעיר אינם מעוניינים בחשיפת האמת שעלולה לעלות כסף רב. שטוקמן אינו נסוג– גם כאשר מאבד את תמיכת חבריו, אחר כך את עבודתו – והופך לבסוף לאויב הציבור.

היחיד שמעז ללכת נגד הזרם וחוטף, יחסי הון-שלטון-עיתון, המתח שבין שמירה על האינטרס הציבורי אל מול האינטרס הכלכלי, הרוב המשוכנע וצמא הדם אל מול הפרט שמעז להתנגד. הנושאים הללו בוערים בעשור השני של המאה ה-21 בישראל לא פחות משבערו בנורבגיה של סוף המאה ה-19 ובדמו של הנריק איבסן.

הם לא נותנים מנוח גם ליוצרי העיבוד המודרני של המחזה, דן שפירא ויונתן אסתרקין. השניים תרגמו את המחזה ועיבדו אותו יחד. שפירא מגלם את התפקיד הראשי –שטוקמן האידאליסט, שמניח את קשריו המשפחתיים, את מעמדתו ואת עתידו המקצועי על מזבח המאבק למען בריאות הציבור והאמת. אסתרקין ביים את ההצגה, שמתרחשת באולם אינטימי המאפשר לקהל – ואף מחייב אותו – לקחת חלק בהתרחשות, לומר את דברו.

מיכאל הנדלזלץ, מבקר התיאטרון הוותיק של "הארץ", שיבח את עבודתו של שפירא וכתב: כי הוא "רוחהשלההצגה. שפירא, שהיה שחקן בשל כברב הופעותי והראשונות עלה במהל פנייותרמעשור, מביאל תפקידה זה בגרות, שלווה ואתה ידיעה שכשאתה עושה ומקרין פחות כך את המשכנע יותר". ההתרחשות הדרמטית על הבמה גולשת לעתים קרובות גם אל האולם. בהצגה משולבים קטעי וידאו ומוזיקה חיה, שמבוצעת בידי השחקנים עצמם. הפסקול כולל שירים של ניק קייב, בוב דילן, ניל יאנג ולאונרד כהן.

מאת: הנריק איבסן
נוסח עברי ועיבוד: דן שפירא ויונתן אסתרקין
בימוי: יונתן אסתרקין

מערכת Orphusגילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter